AKTUALNOŚCI


 

................................................

Nasza Firma została Dystrybutorem Kamer Firmy Kamtek S.C.

................................................

Zostaliśmy Dystrybutorem Unifonów Cyfrowych DG-1 Firmy DIGI TECH
 

  Porady

Chcę wymienić słuchawkę domofonu w bloku spółdzielczym. Czy wszystkie unifony są jednakowe i można je dowolnie zamieniać?

W unifonach analogowych jest duży wybór modeli. Przy doborze unifonu należy uwzględnić liczbę przewodów dochodzących do aparatu, rodzaj wywołania (brzęczyk, sygnał elektroniczny) oraz sposób sterowania elektrozaczepem. Każdy z producentów stosuje inne oznaczenia zacisków, trzeba więc zidentyfikować funkcje i ustalić pod jakie zaciski w nowym unifonie je podłączyć. Jeżeli chodzi o domofony Cyfrowe jest nieco łatwiej ponieważ do unifonów dochodzą tylko dwa przewody, trzeba jednak dowiedzieć się jakiej firmy zamontowany jest domofon ponieważ nie każda słuchawka może pasować. Jednym z nielicznych na rynku unifonów pasujących do większości Firm jest unifon DG-1 Pasuje do Firm takich jak: Laskomex, Urmet, Wekta, Proel.

Czy wraz z wymianą słuchawki zmieni się sygnał wywołania?

Nie. O sygnale dzwonienia unifonu decyduje centrala domofonu, i to ona odpowiada za sygnał wywołania. Jest on jednakowy we wszystkich mieszkaniach.

Czy między słuchawkami możliwo jest łączność wewnętrzna (interkom)?

Ta funkcja dostępna jest tylko w domofonach cyfrowych Codi. W domofonach cyfrowych firmy Laskomex, Urmet, Proel, Wekta nie ma łączności wewnętrznej. W domofonach analogowych łączność wewnętrzna jest możliwa, ale tylko w niewielkich instalacjach, składających sie z kilku słuchawek. W domofonach analogowych montowanych w blokach łączność wewnętrzna nie jest zazwyczaj możliwa.

 
 
Nie znalazłeś Pytania i odpowiedzi które dotyczy twojej sytuacji napisz do nas
     
 
 

Copyright © 2010 MDSK Poland

  O Firmie  |  Oferta  |  e-Sklep  |  Pliki  |  Porady  |  Kontakt